Rosetoget

I dag samlet folk seg på Torbjørn Egners plass for å minnes Tamina Nibras Juhar. Alle vel og beboerforeninger i Gamle Oslo hadde oppfordret til å møte opp, så vi ventet en del folk. Men allerede på veien til Kampen skjønte vi at dette ville bli et større arrangement:

Det viste seg at Torbjørn Egners plass er for liten til så mange mennesker, det sto folk nedover i alle sidegater, og arrangørene måtte gjentatte ganger be folk komme innenfor rekkevidde av høytalerne.

Deretter gikk turen til Youngstorget. Fra et sted midt inne i toget kunne vi ikke på noe tidspunkt se verken begynnelsen eller slutten. Og på veien møtte vi folk fra alle andre deler av byen, sånn at Youngstorget nesten ble for lite det også.

Det ble holdt en rekke appeller, sikkert gode og velformulerte. Men fra ytterst i mengden var det ikke så lett å høre hva som ble sagt der oppe